Information

Laddningen av kortet finns tillgängligt på bussen inom 24 timmar. Därefter överförs pengarna eller perioden till kortet genom att man håller kortet ca 5 sekunder mot läsaren i bussen, tills det piper och den gröna lampan tänds.

Ska du köpa produkter till LLT (Luleå Lokaltrafik) gå till deras webbsida: www.llt.lulea.se

Frågor kontakta Länstrafiken!

Till webbutiken
TRAFIKSTÖRNINGAR Klicka på aktuell linje: Linje 20
x
20170427: Linje 20, L20 1540 från Kalix mot Haparanda är 15 min sen!
Reseplanera


Resor utanför länet

VD
Kenneth Johansson
0926-756 81
070-608 41 24
kenneth.johansson@rkmbd.se

Dataansvarig
Stefan Andersson
0926-756 92
070-537 56 92
stefan.andersson@ltnbd.se

Trafikplanerare (Vik)
Jenny Bjälsjö
0926-756 85
070-537 56 85
jenny.bjalsjo@ltnbd.se

Trafikplanerare
Tony Engström
0926-756 83
tony.engstrom@ltnbd.se

Marknadsansvarig
Elisabeth Eriksson
0926-756 86
070-557 56 86
elisabeth.eriksson@ltnbd.se

Ekonomiassistent
Jan-Ola Eriksson
0926-756 88
076-118 56 88
jan-ola.eriksson@ltnbd.se

Trafikplanerare
Malin Fältmark
0926 - 756 97
076 - 111 27 37
malin.faltmark@ltnbd.se

Datatekniker
Gustav Hansson
0926-756 72
070-517 36 89
gustav.hansson@ltnbd.se

Trafikplanerare
Lars Hedalm
0926-756 84
070-302 06 72
lars.hedalm@ltnbd.se

Ekonomiassistent
Marianne Johansson
0926-756 71
076-118 56 71
marianne.johansson@ltnbd.se

Datatekniker
Peter Karlsson
0926-756 70
peter.karlsson@ltnbd.se

Assistent
Mikael Nilsson
0926-756 90
076-101 00 00
mikael.nilsson@ltnbd.se

Kontorschef
Helena Persson
0926-756 89
070-517 56 89
helena.persson@ltnbd.se

Administratör
Sara Rahm
0926-756 82
076-118 56 82
sara.rahm@ltnbd.se

Ekonomichef
Tomas Widetun
0926-756 75
070-631 55 23
tomas.widetun@ltnbd.se